20 LET PRAXE VSTUPNÍ KONZULTACE JEN 290 KČ OBJEDNEJTE SE ZDE

CO BYSTE MĚLI VĚDĚT O DIETÁCH

20.02.2020

Mnoho žen i mužů, kteří snili o perfektní postavě, se rozhodli vydat cestou nekonečných diet. Kdyby se však na křižovatce, která vede k dokonalé postavě, na chvíli zastavili, možná by zjistili, že se rozhodli pro špatný směr. Cesta lemovaná dietami totiž téměř nikdy nekončí a nevede k vytouženému cíli. Proč diety nedokáží splnit vaše očekávání a proč vám za ně vaše tělo nepoděkuje? Přečtěte si více o lákavém, ale zároveň devastujícím světě diet.

sendvič a posuvné měřítko

Tisíc a jedna dieta

Dukanova dieta, Atkinsova dieta, proteinová dieta, dělená strava, dieta podle krevních skupin… Už jste o nich jistě slyšeli i Vy. Ve chvíli, kdy do vyhledávače zadáte kouzelné slůvko dieta, vyjede vám celá řada rozličných diet, které slibují odměnu v podobě perfektní postavy. Že lidé v diskuzích píší, že fungují? Ale jistě! Většina z nich opravdu efekt má. Otázkou zůstává, na jak dlouho. Mějte však na paměti, že efekt žádné diety nikdy nebyl, není a pravděpodobně ani nikdy nebude trvalý. A navíc: Kila možná zhubnete, ale místo tuku shodíte vodu a svalovou hmotu. A to nechcete, nebo ano?

Dieta jako přímá cesta do pekla

Větu „Největší peklo jsou diety“ několikrát použil jeden z předních českých výživových poradců. On, stejně jako řady dalších odborníků přes výživu, dobře ví, že jsou diety nerozlučně spojeny s jo-jo efektem, stresem i rozhozeným metabolismem. Dieta nemá ani zdaleka nic společného se zdravou stravou, jedná se o dva naprosto rozličné směry. A v případě diet se z pohledu lékařů jedná o směr, který může způsobit vážné zdravotní komplikace.

Zhouba pro tělo i pro mysl

Věděli jste, že je vědecky prokázáno, že se z diet nehubne, ale přibírá? Měli byste se připravit na to, že v první fázi ztratíte zhruba 5 až 10 % své původní váhy, ale vzápětí se váha začne znovu zvyšovat a ve většině případů vede k vyšší váze než před začátkem diety. Před tím, než se pustíte do diety, měli byste také vědět, že zátěž z opakovaného nabírání a následného hubnutí je pro tělo tak velká, že se nevyplatí. A řeč není jen o fyzické stránce a rozhozeném metabolismu, vaše tělo bude totiž strádat i psychicky.

Rozlučte se s oslavami a večírky

Už jste se někdy pokoušeli odolat tomu, co jste si zakázali? Pokud ano, jistě sami moc dobře víte, jak je to náročné. A zejména v okamžiku, kdy jste pozváni na oslavu, na které se stoly doslova prohýbají pod množstvím „zakázaného“ jídla. V takovémto případě si oslavu pravděpodobně neužijete a budete se jen trápit. Ze statistik dokonce vychází, že lidé, kteří se pustili do diet, omezili svůj sociální život na minimum.

Co zázračné pilulky na hubnutí?

Snad každý, kdo kdy uvažoval o zhubnutí se setkal s nějakou formou hubnutí skrz hubnoucí tabletky a koktejly. Minimálně jsme viděli mnoho zaručených reklamních sloganů slibujících zázračné výsledky. Mohou tyto pilulky fungovat? Je to správná volba na zhubnutí? Ne, bohužel není nebo spíše lépe řečeno - bohudík není! Nejsme přeci kosmonauti, abychom polykali kapsle. Homo sapiens sapiens je přeci všežravec a příroda to zařídila tak, že máme jíst jídlo a ne pilule. Pokud jste však aktivní sportovec, který nepotřebuje zhubnout, ale doplňky stravy Vám pomáhají k rychlejší regeneraci organismu, doplňujete jimi minerální látky a stopové prvky, pak je jejich užívání v naprostém pořádku. Ne nadarmo se těmto pilulkám říká "doplňky stravy", to znamená, že by měly "doplňovat" běžnou stravu a ne jí plně nahrazovat. 

žena, tablety, hubnutí

Sečteno podtrženo

Víte, jak by asi vypadala pravdivá reklama na každou dietu? Přibližně následovně: Chcete držet dietu? Připravte se na navýšení stresu i hmotnosti, zpomalení metabolismu, zhoršení sociálního života a na zdravotní problémy. Pravděpodobnost neúspěšnosti diety? Neuvěřitelných 99 %!

I vy jste tím, co jíte

Asi nám dáte za pravdu, že věta „Jste to, co jíte“ opravdu platí. Čím tedy můžete být ve chvíli, kdy nejíte téměř nic? A čím v okamžiku, kdy začnete jíst zdravě? Je rozhodně na místě opakovat neustále dokola, že jediná cesta k vytoužené postavě vede skrze vyváženou, pravidelnou, chutnou a kvalitní stravu. Což zní mnohem lépe než život založený na odříkání, souhlasíte?

žena, pláž, pohyb, radost

Přejete si získat svou vysněnou postavu a vydat se cestou zdravého životního stylu? Vsaďte na 20 let zkušeností a objednejte se na vstupní nezávaznou konzultaci do NUTRIČNÍ ORDINACE. Rádi Vám pomůžeme. 

 

 

              

Chcete změnit svou životosprávu, postavu i jídelníček?

Domluvte si termín vstupní konzultace s nutričním specialistou!

Jak to u nás probíhá

Na nezávazné vstupní konzultaci se nutriční terapeut seznámí s Vaším zdravotním stavem, životosprávou a stravovacími návyky. Změří Vás na tělním analyzátoru, díky kterému zjistí aktuální složení Vašeho těla (tuk, voda, viscerální tuk, svalová hmota, bazální metabolismus...). Tyto údaje se kontrolují při každé návštěvě. Dále Vám výživový poradce vysvětlí, jak lidské tělo funguje, jaká pravidla je nutné dodržovat a především odhalí všechny chyby, kterých se i nevědomky dopouštíte!!! Na základě získaných informací se stanoví ten nejvhodnější plán, se kterým Vás i odborník na výživu podrobně seznámí. Obavy ani stud opravdu nejsou na místě. Pomůžeme lidem jak s nadváhou, tak i podváhou a všem klientům, kteří chtějí mít své stravování pod kontrolou. 

Jak zhubnout?

Nadváha i obezita negativně ovlivňuje Vaše zdraví! 

Trápí vás kila navíc, nejste v dobré kondici, rychle se unavíte? Je nejvyšší čas na změnu! Svěřte se do péče nutričního specialisty. Pomůže Vám kompletně nastavit takový výživový a pohybový plán, který bude v souladu s Vaším zdravotním stavem a životosprávou. 

Málo jíst a hodně sportovat k redukci tuku opravdu nevede.

Lidské tělo je velmi složitý stroj. Abychom ho přiměli k redukci podkožního tuku, je třeba ho nejprve přesvědčit, že mu tato energetická zásoba nebude v budoucnu chybět. Pokud totiž hladovíme nebo jíme nepravidelně, tělo si tvoří nové zásoby podkožního tuku. Můžete při tom sportovat jak chcete, ale hubnout tukové polštáře opravdu nebudete. Čeho se však můžete dočkat je ztráta svalové hmoty a vody. Že s tím máte své zkušenosti? Ano, mnoho lidí si tím prošlo, aby se přesvědčilo, že je to pravda. 

Také nechcete konzumovat potraviny, které Vám nechutnají?

Většina diet je zaměřena jen jednotvárně. Vajíčková dieta, stejně jako proteinová nebo nízkotučná dieta, tukožroutská polévka, sacharidové vlny, náhodné půsty, ovocné šťávy, instantní polévky atd. Konzumovat celý den jen vajíčka, mrkev nebo nechutné polévky musí být opravdu nepříjemné. Proč to ale lidé podstupují? Protože z neznalosti faktů o lidském těle jednoduše uvěří tomu, že je ta či ona dieta zachrání. Místo toho, aby se zamysleli nad tím, jak v jídelníčku omezit častou konzumaci salámů, sladkostí, alkoholu, nekvalitního pečiva, smažených a tučných jídel či polotovarů, tak se upnou na nesmyslnou radikální dietu. Výsledek je předem jistý, stejně jako je výhra ve sportce. Člověk si jen zpomalí metabolismus, naučí tělo přemýšlet úsporně a zcela proti původnímu záměru se nový tuk ukládá do zásob.

My Vás naučíme tvořit jídelníček z normálních a běžně dostupných potravin, které Vám i zároveň chutnají.

Odhalte všechny chyby, kterých se i nevědomě dopouštíte.

Nutriční specialista Vás seznámí se všemi pravidly, které se musí dodržet. Základ všeho je jíst pravidelně a snídat, ale to není vše. Nový stravovací režim musí být v souladu s makroživinovou vyvážeností, to znamená, v jakém poměru do těla přichází bílkoviny, sacharidy a tuky. Neméně důležité je správné kalorické rozložení jednotlivých denních jídel, abyste nedovolili tělu spadnout do katabolického procesu, při kterém dochází ke ztrátě svalové hmoty. Od toho je nutriční poradce, aby klientovi pomohl vše správně nastavit.

Objednejte se do nutriční ordinace, máme 20 let praxe a zkušeností.

Za tuto dobu jsme pomohli mnoha klientům a jsme připraveni pomoci i Vám, společně to zvládneme. To vše bez diet, doplňků stravy a hladu! V Praze máme dvě pobočky - Nové MěstoVysočany.

Vyplňte si kontaktní formulář nebo zavolejte na 777 56 81 82.

Cena za poradenství

Vstupní konzultace je NEZÁVAZNÁ, trvá 45 min a díky akční ceně stojí nyní pouze 290 Kč. 

Následné výživové poradenství a péče o klienty stojí od 850 Kč na měsíc. Našim cílem je vytvořit plán péče skutečně pro kohokoliv. V péči máme běžně i maminky na mateřské dovolené, studenty či důchodce.

Základní výživové poradenství je u nás výrazně levnější, než v jiných poradnách v Praze. 

Objednejte se k nám, rádi Vám vše vysvětlíme a nastavíme s Vámi takový stravovací režim, který zvládnete za pomoci běžně dostupných potravin i dodržet.

Důležitá upozornění

NEZABÝVÁME se prodejem jakýchkoliv tablet, koktejlů nebo jiných doplňků stravy!

Onkologičtí pacienti a lidé s poruchou příjmu potravin, musí být v péči svých lékařů specialistů, proto je do péče nepřijímáme.

Info pro studenty: Z provozně-organizačních důvodů u nás není možné vykonat studentskou praxi.

Chcete zdravě zhubnout a váhu si trvale udržet?
Domluvte si termín vstupní konzultace!Vyberte si prosím místo konzultace


Ordinace Praha 1 - Nové Město

Mezi hotelem Imperial a obchodním domem Bílá Labuť
Na Poříčí 17 - 3. patro
110 00 Praha 1 - Nové Město 
tel.: 777 56 81 82
spilka@nutricniordinacepraha.cz

Nutriční ordinace Praha 1

Spojení MHD: metro B - Náměstí Republiky nebo TRAM č. 3, 8, 14, 24 - Bílá Labuť


 

Ordinace Praha 9 - Vysočany

Z důvodu rekonstrukce polikliniky ve Vysočanech sídlíme dočasně na adrese:

Sokolovská 276, přízemí
190 00 Praha 9 Vysočany
tel.: 777 56 81 82
spilka@nutricniordinacepraha.cz


Spojení MHD:
metro B - Českomoravská nebo tram č. 16 - Divadlo Gong