18 LET PRAXE VSTUPNÍ KONZULTACE JEN 290 KČ OBJEDNEJTE SE ZDE

Detoxikace není módní záležitost

06.10.2018

šťastná žena, úsměv, dobrá nálada, příroda

Vnitřní očista organismu neboli detoxikace by měla být naprosto přirozenou součástí našeho života. Proč? Protože navzdory veškeré snaze je naše tělo pravidelně zanášeno - nevhodnou stravou, chemickými prostředky a léky, stresem a emočním vypětím i prostředím, ve kterém žijeme. Detoxikace tedy není módou, ale vyslyšením volání těla po úklidu. Pomozte mu a ono se vám odmění zdravím a vitalitou. Pojďme se na detoxikaci podívat zblízka.

Pozitivní dopady detoxikace na organismus

Základním cílem očisty organismu je udržet své tělo i psychiku ve zdravé kondici. Odstraněním nežádoucích „jedovatých“ látek z těla:

Není detoxikace jako detoxikace

Přístupů, jak své tělo zbavit škodlivých látek je mnoho. Mezi nejpopulárnější patří jarní detoxikační kúra pomocí bylin (zejména ostropestřce mariánského, břízy či kopřivy) a očista jednotlivých tělesných orgánů. Tyto techniky bývají volně inspirované východní medicínou. Ta pracuje s faktem, že je v daný měsíc oslaben určitý orgán. Na ten se pak různými kroky, zejména úpravou stravy a detoxikací, podpůrně působí. V některých metodách se pracuje s bylinnou terapií, v jiných s mechanickým pročištěním (výplachy, klystýry) či zařazováním půstů. Někdy je detoxikace spojena i s masážemi nebo speciálně upraveným jídelníčkem.

Před jakýmkoli pokusem je třeba si uvědomit, že každý jedinec je unikátní. Co jednomu pomůže, druhému život třeba zkomplikuje. Většina lidí nějakou očistu náhodně vyzkouší, ale výsledek nebývá nijak oslnivý. Jak si tedy z nabídky metod vybrat tu pro sebe nejvhodnější? Aby kúra měla šanci na úspěch je vhodné vyhledat nutričního specialistu, který detoxikační kroky zařadí do souvisejících změn stravování. Součástí je i sestavování zdravých jídelníčků, které odpovídají vaší osobě a jsou tedy i k vašemu tělu šetrnější.

zelenina, okurka, rajče, voda

Základem je pravidelnost

Detoxikace sama o sobě může ulevit od potíží a nastartovat proces větší změny v našem životě. Dlouhodobých pozitivních účinků však lze dosáhnout jen pravidelností. Aby se nejednalo o výkonnostní disciplínu, ale o postupnou cestu k optimálně fungujícímu organismu, je vhodné se poradit s výživovým poradcem. Ten vám pomůže identifikovat nejen co, kdy a kolik máte sníst, ale i jakým potravinám se ve vašem konkrétním případě vyhnout (váš organismus například zbytečně zatěžují a zanášejí). Součástí zdravého jídelníčku je i přirozená pravidelná detoxikační kúra, která na probíhající změny logicky navazuje.

ovesná kaše, borůvky, kiwi, citron

Jak detoxikovat?

Většina metod se shodne v tom, že základem detoxikace je dostatečný příjem tekutin (ideálně neperlivé vody) a eliminace alkoholu a cigaret. Omezit by se měly zejména těžko stravitelné či zatěžující potraviny, naopak by se mělo tělu dodat dostatek vlákniny. O tom, které to konkrétně jsou, je dobré se poradit s nutričním specialistou. Detoxikace by neměla být nahodilou záležitostí, ale součástí dlouhodobého plánu změn.

Chcete pomoci s očistou organismu a následně i získat svou vysněnou postavu a vydat se cestou zdravého životního stylu? Vsaďte na 18 let zkušeností a objednejte se na vstupní nezávaznou konzultaci do NUTRIČNÍ ORDINACE. Rádi Vám pomůžeme. Více na www.nutricniordinacepraha.cz

 

              

Chcete změnit svou životosprávu, postavu i jídelníček?

Domluvte si termín vstupní konzultace s nutričním specialistou!

Jak to u nás probíhá

Na nezávazné vstupní konzultaci se nutriční terapeut seznámí s Vaším zdravotním stavem, životosprávou a stravovacími návyky. Změří Vás na tělním analyzátoru, díky kterému zjistí aktuální složení Vašeho těla (tuk, voda, viscerální tuk, svalová hmota, bazální metabolismus...). Tyto údaje se kontrolují při každé návštěvě. Dále Vám výživový poradce vysvětlí, jak lidské tělo funguje, jaká pravidla je nutné dodržovat a především odhalí všechny chyby, kterých se i nevědomky dopouštíte!!! Na základě získaných informací se stanoví ten nejvhodnější plán, se kterým Vás i odborník na výživu podrobně seznámí. Obavy ani stud opravdu nejsou na místě. Pomůžeme lidem jak s nadváhou, tak i podváhou a všem klientům, kteří chtějí mít své stravování pod kontrolou. 

Jak zhubnout?

Na začátku Vám poradce pro výživu sestaví několik zdravých jídelníčků. Tím získáte jasnou představu, jaká pravidla musí být při jejich tvorbě dodržena (výběr potravin, skladba bílkovin, sacharidů a tuků, energetické hledisko atd.). Čím se od ostatních poraden výrazně odlišujeme, je fakt, že Vás nutriční terapeut naučí jídelníčky přímo sestavovat. Nikdo kromě Vás totiž nezná spektrum potravin, které Vám chutnají, nenadýmají Vás, jsou pro Vás cenově dostupné a umíte je i uvařit. Na rozdíl od draze zaplacených jídelníčků většiny výživových poradců se Vám nový stravovací režim od nás bude daleko lépe dodržovat, a to i z dlouhodobého hlediska. Podstata všeho je, abyste se konečně naučili CO máte jíst, KDY a hlavně KOLIK. 

Na konzultaci k nám přicházejí zpravidla dva typy lidí. Ti první si již v minulosti prošli celou řadou diet, ale většinou bez valného výsledku a ti druzí se nechtějí spoléhat na informace z internetu, které mnohdy patří do kategorie omylů, mýtů a polopravd. My se však opíráme především o odborné znalosti podložené každodenní praxí s klienty. Neopakujte stále stejné chyby a přijďte se k nám poradit, jak to dělat správně. Vězte, že to spolu zvládneme.

Cena za poradenství? Méně než 6.000 Kč!

Vzhledem k tomu, že máme dlouhodobě vyjednané příspěvky a dotace, je celková péče výrazně levnější, než v jiných poradnách v Praze. Našimi klienty se běžně stávají i maminky na mateřské dovolené, studenti či důchodci, kteří by si jinak nemohli dovolit zaplatit za poradenství více než deset tisíc. Vše závisí na tom, jaké služby si u nás objednáte. Buďte si jisti, že to Váš rozpočet zvládne. Na nezávazné vstupní konzultaci s Vámi nastavíme takové parametry péče, které pro Vás budou vhodné a hlavně finančně přijatelné. Za dobu našeho fungování, více než 18 let, jsme byli schopni každému nalézt optimální řešení. Úhrada objednaných služeb probíhá vždy na 2 - 3 platby, nikoliv předem v plné výši, jako je bohužel běžná praxe většiny poradců.

Důležitá upozornění

NEZABÝVÁME se prodejem jakýchkoliv tablet, koktejlů nebo jiných doplňků stravy!

Onkologičtí pacienti a lidé s poruchou příjmu potravin, musí být v péči svých lékařů specialistů, proto je do péče nepřijímáme.

Info pro studenty: Z provozně-organizačních důvodů u nás není možné vykonat studentskou praxi.

Chcete zdravě zhubnout a váhu si trvale udržet?
Domluvte si termín vstupní konzultace!Vyberte si prosím místo konzultace

na místě nezáleží

preferuji polikliniku v Praze ve Vysočanech

preferuji polikliniku U Dvou srpů v Praze na Smíchově


Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Ordinace v Praze 5 na Smíchově

U Dvou srpů 2024/2, 1. patro
150 00 Praha 5 Smíchov

Nutriční ordinace Praha Smíchov

spojení MHD k poliklinice Smíchov:
zastávka Kavalírka - TRAM 4, 9, 10, 16 a BUS 167

Ordinace v Praze 9 ve Vysočanech

Sokolovská 304 , 3. patro
190 00 Praha 9 Vysočany


Nutriční ordinace Praha Vysočany

Spojení MHD k poliklinice Vysočany:
metro B - Českomoravská nebo tram č. 16