20 LET PRAXE VSTUPNÍ KONZULTACE JEN 290 KČ OBJEDNEJTE SE ZDE

Jaký je rozdíl mezi nutričním terapeutem a výživovým poradcem?

20.11.2018

Rádoby odborníků na výživu je na každém rohu nespočet. Mnoho jich najdete pouze na internetu, nemají žádnou poradnu, působí většinou anonymně a jejich náplň práce je přeposílat jakési univerzální jídelníčky či obecné rady. Ti, kteří si již otevřeli poradnu a setkávají se tváří v tvář s klienty, jsou již většinou kvalitnější, více vzdělanější, ale pořád je mezi nimi velký rozdíl. V každém větším městě jich najdete desítky. Praha jich bude mít určitě několik stovek. Slibují vám pomoc se změnou životního stylu i s hubnutím. Schovávají se za nejrůznější reklamní slogany, kterým lidé bohužel často uvěří, ale jak poznat opravdu kvalitního odborníka? Prozradíme vám, jaký je základní rozdíl mezi nutričním specialistou a výživovým poradcem a komu je lepší se svěřit do péče!

konzultace, dotazník

Kdo je nutriční terapeut?

Nutriční terapeut je zárukou toho, že svou důvěru vkládáte kvalifikovanému člověku, který dosáhl potřebného vzdělání na vyšší odborné škole nebo na vysoké škole a vykonal předem stanovenou praxi. Opravdu kvalitní nutriční specialista se i po dostudování celoživotně vzdělává, absolvuje speciální kurzy a čte odborné knihy.

Pouze nutriční specialista vám smí pomáhat a radit se zdravotní dietou a léčebnou výživou. Mezi jeho klientelu patří nejen zdraví lidé, ale i hospitalizované nemocné osoby či zdravotně indisponovaní lidé docházející ambulantně do jeho poradny. Pokud potřebujete zlepšit svůj jídelníček a zdravě zhubnout, je nutriční specialista tou správnou volbou.

Kdo je výživový poradce?

Výživový poradce nemusí mít žádné odborné vzdělání, ale měl by absolvovat výživový kurz, na jehož konci obdrží certifikát. V lepším případě má za sebou rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT, v tom horším neprošel žádným kurzem ani praxí a jeho hlavní podnikatelskou náplní je nabízení drahých produktů, se kterými klienti jako zázrakem mají zhubnout. Mnohdy neumí klientům správně poradit a ani přizpůsobit jídelníček naměřeným hodnotám. Nepodlehněte iluzi, že na první pohled sympatický a výřečný člověk, Vám skutečně trvale pomůže. Zhubnout nutně nemusí znamenat zbavit se přebytečného tuku, ale mnohdy to může znamenat pouze ztrátu svalové hmoty či vody a to určitě není pro tělo žádoucí.

sluníčko, tabule

Neriskujte – dejte přednost nutričnímu specialistovi

Jak už jsme vám v článku nastínili, pro vaše bezpečí je vhodnější obrátit se na nutričního specialistu, zvlášť jestliže musíte dbát na správnou výživu, například kvůli vysokému krevnímu tlaku, alergii na určité druhy potravin, intoleranci na lepek nebo cukrovce.

Nutriční specialista přistupuje ke každému klientovi individuálně a na první schůzce se seznámí s vaším zdravotním stavem, životosprávou a stravovacími návyky. Používá diagnostiku složení těla a odhalí vaše stravovací chyby. Přichystá vám výživový plán a naučí vás jídelníčky přímo sestavovat, neboť jen vy víte, jaké potraviny vám chutnají. Na nový stravovací režim si tak snáze zvyknete a bude se vám lépe dodržovat!

Kvalitní poradce ve výživě spolupracuje s lékaři a svou poradnu má většinou v nějakém lékařském zařízení. Důležitým faktorem je i jeho dlouholetá praxe (určitě volte toho, který se oboru věnuje alespoň 10 let). Nejenom, že má skutečnou praxi a ne jen teoretické vědomosti, ale máte jistotu, že ho tato práce především baví. Skutečný odborník se pozná i tak, že dopředu deklaruje nezávaznost vstupní konzultace. Nejprve je nutné se seznámit se všemi podmínkami a systémem, jakým Vás bude poradce provázet a teprve poté by měl mít každý klient možnost vyjádřit se, zda chce být v jeho péči či nikoliv. Nedílnou součástí při volbě Vašeho budoucího specialisty jsou recenze a reference ostatních klientů. Právě zkušenosti jiných klientů Vám prozradí, jak s lidmi jedná, zda je ochotný, empatický, seriózní, sympatický a hlavně, jakých výsledků u klientů dosáhl.

Přejete si získat svou vysněnou postavu a vydat se cestou zdravého životního stylu? Vsaďte na 18 let zkušeností a objednejte se na vstupní nezávaznou konzultaci do NUTRIČNÍ ORDINACE. Rádi Vám pomůžeme. Více na www.nutricniordinacepraha.cz

 

              

Chcete změnit svou životosprávu, postavu i jídelníček?

Domluvte si termín vstupní konzultace s nutričním specialistou!

Jak to u nás probíhá

Na nezávazné vstupní konzultaci se nutriční terapeut seznámí s Vaším zdravotním stavem, životosprávou a stravovacími návyky. Změří Vás na tělním analyzátoru, díky kterému zjistí aktuální složení Vašeho těla (tuk, voda, viscerální tuk, svalová hmota, bazální metabolismus...). Tyto údaje se kontrolují při každé návštěvě. Dále Vám výživový poradce vysvětlí, jak lidské tělo funguje, jaká pravidla je nutné dodržovat a především odhalí všechny chyby, kterých se i nevědomky dopouštíte!!! Na základě získaných informací se stanoví ten nejvhodnější plán, se kterým Vás i odborník na výživu podrobně seznámí. Obavy ani stud opravdu nejsou na místě. Pomůžeme lidem jak s nadváhou, tak i podváhou a všem klientům, kteří chtějí mít své stravování pod kontrolou. 

Jak zhubnout?

Nadváha i obezita negativně ovlivňuje Vaše zdraví! 

Trápí vás kila navíc, nejste v dobré kondici, rychle se unavíte? Je nejvyšší čas na změnu! Svěřte se do péče nutričního specialisty. Pomůže Vám kompletně nastavit takový výživový a pohybový plán, který bude v souladu s Vaším zdravotním stavem a životosprávou. 

Málo jíst a hodně sportovat k redukci tuku opravdu nevede.

Lidské tělo je velmi složitý stroj. Abychom ho přiměli k redukci podkožního tuku, je třeba ho nejprve přesvědčit, že mu tato energetická zásoba nebude v budoucnu chybět. Pokud totiž hladovíme nebo jíme nepravidelně, tělo si tvoří nové zásoby podkožního tuku. Můžete při tom sportovat jak chcete, ale hubnout tukové polštáře opravdu nebudete. Čeho se však můžete dočkat je ztráta svalové hmoty a vody. Že s tím máte své zkušenosti? Ano, mnoho lidí si tím prošlo, aby se přesvědčilo, že je to pravda. 

Také nechcete konzumovat potraviny, které Vám nechutnají?

Většina diet je zaměřena jen jednotvárně. Vajíčková dieta, stejně jako proteinová nebo nízkotučná dieta, tukožroutská polévka, sacharidové vlny, náhodné půsty, ovocné šťávy, instantní polévky atd. Konzumovat celý den jen vajíčka, mrkev nebo nechutné polévky musí být opravdu nepříjemné. Proč to ale lidé podstupují? Protože z neznalosti faktů o lidském těle jednoduše uvěří tomu, že je ta či ona dieta zachrání. Místo toho, aby se zamysleli nad tím, jak v jídelníčku omezit častou konzumaci salámů, sladkostí, alkoholu, nekvalitního pečiva, smažených a tučných jídel či polotovarů, tak se upnou na nesmyslnou radikální dietu. Výsledek je předem jistý, stejně jako je výhra ve sportce. Člověk si jen zpomalí metabolismus, naučí tělo přemýšlet úsporně a zcela proti původnímu záměru se nový tuk ukládá do zásob.

My Vás naučíme tvořit jídelníček z normálních a běžně dostupných potravin, které Vám i zároveň chutnají.

Odhalte všechny chyby, kterých se i nevědomě dopouštíte.

Nutriční specialista Vás seznámí se všemi pravidly, které se musí dodržet. Základ všeho je jíst pravidelně a snídat, ale to není vše. Nový stravovací režim musí být v souladu s makroživinovou vyvážeností, to znamená, v jakém poměru do těla přichází bílkoviny, sacharidy a tuky. Neméně důležité je správné kalorické rozložení jednotlivých denních jídel, abyste nedovolili tělu spadnout do katabolického procesu, při kterém dochází ke ztrátě svalové hmoty. Od toho je nutriční poradce, aby klientovi pomohl vše správně nastavit.

Objednejte se do nutriční ordinace, máme 20 let praxe a zkušeností.

Za tuto dobu jsme pomohli mnoha klientům a jsme připraveni pomoci i Vám, společně to zvládneme. To vše bez diet, doplňků stravy a hladu! V Praze máme dvě pobočky - Nové MěstoVysočany.

Vyplňte si kontaktní formulář nebo zavolejte na 777 56 81 82.

Cena za poradenství

Vstupní konzultace je NEZÁVAZNÁ, trvá 45 min a díky akční ceně stojí nyní pouze 290 Kč. 

Následné výživové poradenství vždy přizpůsobujeme finančním poměrům každého klienta tak, aby si to mohli dovolit i maminky na mateřské dovolené, studenti nebo důchodci. Celková cena je ovlivněna dobou, po kterou je klient u nás v péči, množstvím obdržených jídelníčků, počtem objednaných kontrol a výčtem služeb, které chce využívat.

Naše ceny jsou však výrazně nižší, než v jiných poradnách v Praze. 

Objednejte se k nám, rádi Vám vše vysvětlíme a nastavíme s Vámi takový stravovací režim, který zvládnete za pomoci běžně dostupných potravin i dodržet.

Důležitá upozornění

NEZABÝVÁME se prodejem jakýchkoliv tablet, koktejlů nebo jiných doplňků stravy!

Onkologičtí pacienti a lidé s poruchou příjmu potravin, musí být v péči svých lékařů specialistů, proto je do péče nepřijímáme.

Info pro studenty: Z provozně-organizačních důvodů u nás není možné vykonat studentskou praxi.

Chcete zdravě zhubnout a váhu si trvale udržet?
Domluvte si termín vstupní konzultace!Vyberte si prosím místo konzultace


Informace o zpracování osobních údajů zde »

Ordinace Praha 1 - Nové Město

Mezi hotelem Imperial a obchodním domem Bílá Labuť
Na Poříčí 17 - 3. patro
110 00 Praha 1 - Nové Město 
tel.: 777 56 81 82
spilka@nutricniordinacepraha.cz

Nutriční ordinace Praha 1

Spojení MHD: metro B - Náměstí Republiky nebo TRAM č. 3, 8, 14, 24 - Bílá Labuť


 

Ordinace Praha 9 - Vysočany

Z důvodu rekonstrukce polikliniky ve Vysočanech sídlíme dočasně na adrese:

Sokolovská 276, přízemí
190 00 Praha 9 Vysočany
tel.: 777 56 81 82
spilka@nutricniordinacepraha.cz


Spojení MHD:
metro B - Českomoravská nebo tram č. 16 - Divadlo Gong